پاورپوینت آماده: بررسی فرهنگ و معماری هند 24 اسلاید

فرمت فایل: پاورپوینت تعداد صفحات: 24 در هند دو آئین تاریخی وجود دارد ، بودا و هندو بودا : توسط یک شاهزاده نپالی با افکار فلسفی خاص در 560 ق.م. پایه گذاری میشود . بودا معتقد است که برای پیشرفت بایستی پیش از آنکه مشکلات را در محیط بیرونی حل کنیم ، می ب|30018653|pzu|پاورپوینت آماده: بررسی فرهنگ و معماری هند 24 اسلاید
نمونه ی دیگری از مجموعه فایل ها با عنوان پاورپوینت آماده: بررسی فرهنگ و معماری هند 24 اسلاید آماده دریافت می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

فرمت فایل: پاورپوینت

تعداد صفحات: 24

در هند دو آئین تاریخی وجود دارد ، بودا و هندو

بودا : توسط یک شاهزاده نپالی با افکار فلسفی خاص در 560 ق.م. پایه گذاری میشود . بودا معتقد است که برای پیشرفت بایستی پیش از آنکه مشکلات را در محیط بیرونی حل کنیم ، می بایست به حل مشکلات درون خود بپردازیم .

به همین خاطر به فضاهای خلوتی برای عبادت احتیاج داریم . این فضاهای خلوت در سالهای اولیه گسترش بودیسم که تعداد پیروان آن اندک است ، غارها میباشد ، مکانی که امکان خلوت بودائیان را فراهم میکند . اما در سالهای بعد غارها کفاف عبادت همه بودائیان را نمی دهد ، به همین خاطر احتیاج به تعداد بیشتری معبد است که این معابد را با استفاده از توده های حجیم سنگی بوجود می آورند . این توده های حجیم در واقع الگوهایی هستند از غارهای اولیه و یا به عبارتی ، در معابد بودایی تلاش شده که فضای خلوت و ساکت غار ، مجددا ً تکرار شود .

اهميت تمدن موهنجودارو:

هنرهاي بودائي: يك مجسمه از بودا كه در حالت نشستن روي چهار زانو كه اصطلاحاً فرم گل نيلوفر ،بطوريكه پنجه و پشت پنجه پا ،روي رانهاست بطرز ضربدر قالب مجسمه هاي بودائي نشسته هستند و بر روي گل نيلوفر بصورت دايره (گل نيلوفر رمز معرفت و شگفتگي است و يكي ازز سمبلهاي مهم مذهب بودائي است اهميت اين گل در اين است كه با طلوع آفتاب باز مي شود و هنگام غروب بسته مي شود) .